O miesto sudcu ESĽP bude bojovať sedem kandidátov

| 11.11.2013 | www.teraz.sk | s. ‑; TASR |

Voľby kandidátov na sudcov ESĽP sa v Súdnej rade musia zopakovať po tom, ako Parlamentné zhromaždenie rady Európy (PZ RE) vrátilo predložený zoznam kandidátov zo Slovenska.

Bratislava 11. novembra (TASR) ‑ Do nových volieb kandidátov na sudcov Európskeho súdu pre ľudské práva (ESĽP) je prihlásených sedem uchádzačov. Voľby sa v Súdnej rade SR uskutočnia 2. decembra. Informovala o tom Kancelária Súdnej rady SR.

Začiatkom decembra sa o hlasy členov súdnej rady budú uchádzať sudcovia Juraj Babjak, Andrea Krišková, Alena Poláčková, Miroslav Gavalec, Jana Zemková, zástupkyňa Slovenska pred ESĽP Marica Pirošíková a prodekan Právnickej fakulty Univerzity Komenského Ondrej Laciak. Zoznam kandidátov TASR poskytla Kancelária Súdnej rady SR. Traja zo siedmich kandidátov boli do volieb prihlásení v posledný možný deň, teda 8. novembra.

Voľby kandidátov na sudcov ESĽP sa v Súdnej rade musia zopakovať po tom, ako Parlamentné zhromaždenie rady Európy (PZ RE) vrátilo predložený zoznam kandidátov zo Slovenska. Išlo o Maricu Pirošíkovú,, prokurátora Mareka Tomašoviča a bývalého sudcu Ústavného súdu SR Jána Drgonca. V prvých voľbách v Súdnej rade kandidovali aj spomínaní Gavalec, Poláčková, Babjak a Zemková.

Po zvolení troch kandidátov na sudcu európskeho súdu v Súdnej rade budú tieto mená smerovať na schválenie vláde SR a až potom do Parlamentného zhromaždenia Rady Európy, ktoré bude mať posledné slovo. Súčasnému sudcovi ESĽP za Slovenskú republiku Jánovi Šikutovi sa skončilo riadne funkčné obdobie 31. októbra tohto roku. Prácu sudcu na ESĽP bude však vykonávať, až kým ho vystrieda nový sudca

Leave your comments

0
terms and condition.
  • No comments found
You are here: Home Documents Slovenské kategórie Dokumenty Externé O miesto sudcu ESĽP bude bojovať sedem kandidátov

Contact


e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Our partners