Výzva Aliancie Fair-play Súdnej rade SR, aby pred voľbou kandidátov na sudcu ESĽP zverejnila podrobné informácie o uchádzačoch

Aliancia Fair-play

Výzva Súdnej rade, aby pred voľbou kandidátov na sudcu ESĽP zverejnila podrobné informácie o uchádzačoch

V Bratislave, 19.9.2013

 

Vážená Súdna rada,

Aliancia Fair-play si uvedomuje dôležitosť funkcie sudcu Európskeho súdu pre ľudské práva. Štrasburskí sudcovia sú často poslednými strážcami ľudských práv, keď národné súdy zlyhajú. Sme preto presvedčení o tom, že Slovenská republika by mala na tento post ponúknuť tých najlepších odborníkov, akých má k dispozícii.

Ako jednu zo záruk takéhoto výberu vnímame otvorenú súťaž uchádzačov, ktorí sa na zasadnutí Súdnej rady budú o kandidatúru uchádzať pod drobnohľadom verejnosti. Domnievame sa však, že iba táto záruka nestačí.

Myslíme si, že občania by mali mať k dispozícii viac relevantných informácií, ktoré im pri opakovanej voľbe pomôžu efektívne monitorovať výber Súdnej rady. Podľa nášho názoru k nim patria detailné informácie o pracovných skúsenostiach, publikačnej činnosti, jazykových schopnostiach ako aj doterajších ľudsko-právnych aktivitách uchádzača.

Preto vyzývame Súdnu radu, aby pred opakovanou voľbou kandidátov na sudcu Európskeho súdu pre ľudské práva v stredu 25. septembra zverejnila všetky informácie, ktoré kandidáti predkladajú a umožnila tak verejnosti efektívne monitorovať svoje rozhodnutia.

Zuzana Wienk

Aliancia Fair-play

Leave your comments

0
terms and condition.
  • No comments found
You are here: Home Documents Slovenské kategórie Dokumenty Externé Výzva Aliancie Fair-play Súdnej rade SR, aby pred voľbou kandidátov na sudcu ESĽP zverejnila podrobné informácie o uchádzačoch

Contact


e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Our partners