PENIAZE PRE JUSTÍCIU

|Zdroj: TA3|27.10.2013|19:09:5527.10.2013 19:09:55 Čítajte viac: http://www.ta3.com/clanok/1029308/prioritami-ministerstva-spravodlivosti-su-elektronizacia-justicie-a-bezpecnost-vaznic.html27.10.2013 19:09:55 Čítajte viac: http://www.ta3.com/clanok/1029308/prioritami-ministerstva-spravodlivosti-su-elektronizacia-justicie-a-bezpecnost-vaznic.html| LINHART Martin, TYUCHOVÁ Gabriela|

Jozef DÚBRAVSKÝ, moderátor:

"Elektronizácia justície a bezpečnosť väzníc, to sú priority ministerstva spravodlivosti pre budúci rok. Zo štátnej kasy dostane 316 miliónov eur. Hoci si ako jeden z mála rezortov prilepší, minister BOREC spokojnosťou neprekypuje. Kritickí sú aj súdni úradníci."

 

Martin LINHART, redaktor:

"Stále viac úloh a stále menej peňazí, aspoň tak vidia našu justíciu sudcovia. Aby súdy zaplatili tlmočné, poštovné či tonery, šetria dokonca aj na toaletnom papieri. Na budúci rok by si mal rezort prilepšiť o 4,5 milióna eur. Minister BOREC ale nejasá."

Tomáš BOREC (nominant Smeru‑SD), minister spravodlivosti:

"Napriek tomu, že čísla vyzerajú na prvý pohľad dobre, tak musím povedať, že je stále pre nás napätý."

M. LINHART:

"Okrem prevádzky súdov a platov sudcov má rezort aj ďalšie plány. Prioritou je elektronizácia justície, teda rýchlejšia spravodlivosť a väzenstvo. Problémom sú preplnené väznice a ich zabezpečenie."

T. BOREC:

"Niektoré zariadenia už nespĺňajú technické požiadavky na zabezpečenie ostrahy."

Lucia ŽITŇANSKÁ (SDKÚ‑DS), bývalá ministerka spravodlivosti:

"Keď sme plánovali ešte rozpočet na roky 2012, 2013 a 2014, tak rozpočet justície zohľadňoval potrebu investovať aj do rekonštrukcie väzníc, aj do elektronizácie justície."

M. LINHART:

"A zvláštnou kapitolou sú súdni úradníci, ktorí za vyššie platy vlani neváhali vyjsť do ulíc. Podarilo sa im zahnať prepúšťanie a päťpercentné krátenie ich aj tak mizerných platov. Desaťpercentné navýšenie sa ale nekonalo. Prilepšiť by si mali na budúci rok."

T. BOREC:

"Som veľmi rád, že sa podarilo vyrokovať na najvyššej úrovni, odborárov a vlády navýšenie, plošné navýšenie platov vo výške 16 eur."

M. LINHART:

"Zamestnanci justície ale spokojní nie sú. Vyšší súdny úradník s vysokoškolským diplomom zarobí 630 eur a asistentka 350. Na desaťpercentné navýšenie platov potrebujú tri milióny. Písali aj premiérovi a prezidentovi, ale bez odozvy."

Marta BOŽKOVÁ, predsedníčka odborového zväzu justície:

"Dovtedy nás asi nebudú brať vážne, kým sa tak ako zdravotné sestry nenasťahujeme pred Úrad vlády, nebudeme tam stanovať. Alebo ma zamestnanci celej administratívy na celom Slovensku mi posielajú maily, telefonujú mi, že oni pôjdu do ostrého štrajku."

T. BOREC:

"Plánujem stretnutie s predstaviteľmi odborov."

M. LINHART:

"Zdá sa teda, že napätý nie je len rozpočet, ale aj vzťahy a fungovanie justície."

 

 

Leave your comments

0
terms and condition.

Comments (1)

 • Písať alebo nie? A číta to niekto z kompetentných? Je záujem na názor bežného občana, ktorý shodou okolností elektronizoval 4 košické súdy a servisoval do 1 hodiny? Sprostredkoval program, nainštaloval, poškolil... a aj tak po niekoľkoročnom čase s ľúťosťou povedali, že už to tak nebude možné, lebo musia pokazený počítač sbaliť, poslať a za mesiac im ho možno vrátia opravený za 5 násobok mojej ceny opravy do 1 hodiny na zavolanie? Lebo ide o jednoho človeka z Bratislavy, ktorý to má pod palcom? A že na to peniaze sú? A že budú mesiac a viac súdne úradníčky bez počítača?

  A k súčasnosti čo?

  Ako je možné, že podaktorí štátni zamestnanci, sudcovia, arogantne a negramotne útočia na podstatu štátu a súdnictva s cieľom vydierať štat, a tým jeho občanov, za ich fantazmagorické nezákonné výpalnícke podania, o ktorých rozhodujú takí istí, ktorí sa nazdávajú, že majú stále málo? A organizátor je pozvaný na stáž na NS SR? A o podaniu rozhoduje podriadený OS? To je čo?

  Bude asi čo ďalej, keď si sudcovia sami nevyčistia Augiášov chliev? Keď občania nemají z čoho žiť? A podaktorým je pri 12 mesačnom roku primálo nielen 14 mesačných platov, ale aj u podaktorých aj úplatkov a výpalného? Že podaktorí z KS PO a OS SL a krytých z KS BL? Čakáme na niekoho z kalašnikovom, alebo s PLDVK, alebo s čím? Necháme sa okrádať a likvidovať podaktorými negramotnými psychopatmi zneužívajúcimi právomoc a imunitu, na ktorú nemajú žiaden nárok? Lebo táto je iba na rozhodnutia, ale zákonné, nie za podaktoré taľafatky?

  Takže tu sú tie peniaze.

  Stop stav výpalníctvu.
  Odstavenie výpalníckych "sudcov" a ich prisluhovačov.
  Revízia "rozhodnutí" tých, ktorí idú proti obetiam a v prospech podvodníkov.
  ... ináč to už asi neide.

  Ďalší stupeň obrany podvádzaných a okrádaných občanov už budú asi riadiť iní. A ja nič neorganizujem, som iba graduovaný obranár. Pokiaľ na mňa zaútočí nezákonne akýkoľvek parazit a podvodník, tak sa bránim. Ukážem verejne a menovito. Mám zo zákona túto povinnost a právo. Inde je aj farmársky zákon, ja som zbraň odovzdal už dávno, a iné moje služobné zbrane by boli drastické. Som človek. :)

You are here: Home Home Slovenské kategórie Dokumenty Externé PENIAZE PRE JUSTÍCIU

Contact


e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Our partners