Komentujte

0
s podmienkami použitia.
 • Hosť

  Ministerka spravodlivosti Viera Petríková sa nemôže zbaviť presvedčenia, že za aktivitami nespokojných sudcov je politicko mediálna akcia zameraná na parlamentné voľby. Ako jedna zo signatárok prehlásenia Päť viet a ďalších verejných výziev sudcov, sa nemôžem zbaviť presvedčenia, že pani ministerka,ktorá je sudkyňou a ktorú do funkcie ministerky spravodlivosti nominovala konkrétna politická strana, takýmito prehláseniami nevyjadruje svoj vlastný názor, ale plní politický program práve tejto politickej strany.Pani ministerka priamo v parlamente uviedla množstvo nepravdivých informácií o osobách sudcoch, ktorí Päť viet a Výzvu sudcov z 26.9.2009 podpísali. Napriek osobným listom, ktoré sme jej viacerí z nás v tejto súvislosti poslali,si nenašla čas (alebo odvahu?), aby na ne reagovala. Rovnako doposiaľ nijako nereagovala na obsah našich dokumentov. Dosť času si však vždy našla,aby nás opakovane obviňovala z politikárčenia. Ja osobne sa nemôžem zbaviť ani ďalších nástojčivých otázok. Môže byť sudca, ktorého do vládnej funkcie nominuje a podporuje politická strana,ďalej nezávislým? Môže sudca vykonávajúci politickú funkciu vo vláde naozaj slobodne vyjadrovať svoj názor, najmä ak by bol rozpore s politickými cieľmi strany, od ktorej je v tejto funkcii závislý? Nie je politikárčenie práve to, ak sudca začne robiť politickú kariéru a prijme funkciu, v ktorej sa od neho očakáva plnenie konkrétneho politického programu? Je pre nezávislosť súdnej moci prijateľnejšia podpora tretieho sektora, alebo konkrétnej politickej strany? Veľmi rada by som s pani ministerkou diskutovala o týchto a aj mnohých ďalších otázkach. Priestor na zmysluplnú diskusiu sa však vytvorí len vtedy ak sa na oboch stranách zachováva elementárna slušnosť, ak sa neklame a ak sa nereaguje na názory druhého len cez médiá a pre médiá, ak sa aspoň odpovie na osobný list oponenta.
  Katarína Javorčíková, sudkyňa

 • Hosť

  Odpoveď na:

  Pani sudkyňa Javorčíková, mohli by ste mi zodpovedať na Vašu otázku : "Môže byť sudca, ktorého do vládnej funkcie nominuje a podporuje politická strana,ďalej nezávislým ?" a to ako si predstavujete obsadenie miesta ministra, vo vašom prípade spravodlivosti. To je nejaký poradovník kandidátov, návrh našich nezávislých - apolitických neziskových organizácií alebo ako? Dohoda okrúhleho stola? Návrh vrátnika na ministerstve - ten je asi nezávislý, /aj tí sa menia podľa toho kto vyhrá voľby/. Alebo ministra navrhne do funkcie skupinka vyvolených nezávislých sudcov volených zvyškom nezávislých sudcov alebo ako si to predstavuje? Alebo žrebovaním? A kým sa to vyrieši tak kto vykonáva túto funkciu ?
  Ďakujem za odpoveď.
  Jožo - občan SR, nestranník

 • Hosť

  Odpoveď na:
  Fatal error: Cannot redeclare sde7c() (previously declared in /www/s/u/u23979/public_html/components/com_komento/themes/kuro/comment/item/parent.php:1) in /www/s/u/u23979/public_html/components/com_komento/themes/kuro/comment/item/parent.php on line 1