SME: Petríková sa chce odvolávať pri každej úspešnej žalobe sudcov

BRATISLAVA. Koalícia je s ministerkou spravodlivosti Vierou Petríkovou za HZDS spokojná, opozícia má výhrady. Tak dopadlo rokovanie ústavnoprávneho výboru, kde ministerka hovorila, ako chce brániť záujmy občanov pri súdnych sporoch so sudcami, ktorí zažalovali štát pre diskrimináciu.

Čítať celý článok...

Vyšlo na www.sme.sk dňa 23.2.2010

Komentujte

0
s podmienkami použitia.
  • Hosť

    Sudcovia si pomylili pojem diskriminacia. Mohli sa uchadzat o miesto na spec. sude. Ak to neurobili, bola to ich sukromna vec. Preco do toho teraz zatahuju vsetkych danovych poplatnikov? Lebo su pri tom? Ak by niekto uznal ich narok, potom sa kazdy moze citit diskriminovany, ak zaraba menej, ako niekto iny na podobnom poste v inej firme. Toto bol lakmusovy papierik. Ti sudcovia, co naleteli a citia sa diskriminovani, uz stratili sudnost. Ako mozu sudit spravodlivo v inych pripadoch, ked v tomto odborne aj moralne zlyhali? Sudcom po 1989 sa mala dat 5-rocna lehota a po nej uz nemali byt sudcami. Kolki z nich vystudovali iba preto, ze dali uplatok, aby sa dostali na skolu alebo ze boli clenmi KSC? Co ti, co tieto "podmienky" nesplnili? Neboli diskriminovani? Ak sa neurobil poriadok so sudnou mocou vtedy, tento pripad ukazuje, ze je najvyssi cas urobit ho teraz. Kto to urobi a kto na to ma odvahu? Bez spravodlivosti sa nepohnene ako celok vpred. Na to napokon doplati cela spolocnost, vratane sudcov.

Nachádzaš sa tu: Hlavná stránka Dokumenty Externé SME: Petríková sa chce odvolávať pri každej úspešnej žalobe sudcov

Kontakt

e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

Naši partneri