PLUS7DNÍ: Ovládnutá justícia?

Bývalá sudkyňa prišla na stretnutie v saku modrej farby, aby tak navonok pripomenula, že v najbližších voľbách sa o miesto poslankyne parlamentu usiluje síce ako nezávislá, ale na kandidátke SDKÚ. Z tašky hrdo vytiahla svoj vlastný, celkom nový živnostenský list a s nadšením rozoberala plány na otvorenie psychologicko-právnickej poradne pre ľudí, ktorí sa majú ocitnúť pred súdom. Pohodový úsmev jej zmizol z tváre až vo chvíli, keď prišla reč na súčasný stav slovenskej justície. O pomeroch v nej sa s JANOU DUBOVCOVOU (57) rozprávala ĽUDMILA LACKOVÁ.

Čítať celý článok...

Vyšlo na plus7dni.pluska.sk dňa 23.4.2010

Komentujte

0
s podmienkami použitia.
  • Hosť

    V článku publikovanom v Plus 7 dní ma zaujal pojem „vnútorná korupcia“ . Obsahovo mu rozumiem. Pod tento pojem možno zaradiť aj čoraz častejšie sa vyskytujúce praktiky niektorých predsedov súdov, ktorí umožňujú svojim blízkym sudcom pracovať v domácom prostrední bez vyjadrenia samosprávnych orgánov, a to nad rámec vyplývajúci z ustanovenia § 41 zák. č. 385/ 2000 Z.z. , v rozpore so „zásadami“ dohodnutými za týmto účelom. V dni , s predsedom dohodnuté nad zákonný rámec , títo sudcovia nemusia byť na pracovisku, ale pracujú doma. Takto zvýhodnení sudcovia sú za uvedenú možnosť vďační. Neuvedomujú si ( alebo áno a nevadí im to ?), že sa dostávajú do nežiaducej závislosti od predstaviteľa súdnej správy a prijímajú od neho neodôvodnené výhody. Funkcionári prichádzajú a odchádzajú , ale morálka a spravodlivosť by mali byť pre sudcov trvalé a nespochybniteľné. Ak tomu tak nie je v dôsledku servilnosti voči vedeniu súdu , ide o vnútornú korupciu. A to ma ako sudcu trápi.
    Mária Tóthová

Nachádzaš sa tu: Hlavná stránka Dokumenty Externé PLUS7DNÍ: Ovládnutá justícia?

Kontakt

e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

Naši partneri