L.Fila: Plážová spravodlivosť

Keď už ministerke Petríkovej platíme výlet do Brazílie, mohla by tam aspoň prečítať tie dve á-štvorky nič nehovoriaceho textu, ktorým naša delegácia prispela k záverečnej časti konferencie OSN.

Čítať celý článok...

Vyšlo na www.sme.sk dňa 28.4.2010

Komentujte

0
s podmienkami použitia.
 • Hosť

  Ministerka Petríková
  neprijala ponuku ako hosť verejného zasadnutia výboru OZ Občianske stredisko pre rozvoj demokracie a ľudských práv i napriek tomu, že sme jej pozvánku zaslali v predstihu a oboznámili sme ju s obsahom očakávaných informácii z Ministerskej konferencie vo švajčiarskom Interlakene, ktorá sa konala 18. februára tohoto roku a ktorej sa osobne zúčastnila. Žiaľ o tejto konferencie mlčala aj štátna televízia a široká verejnosť sa nedozvedela nič čo by mala vedieť v slušnej spoločnosti.
  Hľavným cieľom konferencie bolo hľadať východiska ako obnoviť "upchatý" súd pre ľudské práva v Štrasburgu. Dovolili sme pani ministerku "simulovať" a video z tohoto zasadnutia je k dispozicii na stránke www.koloseo.info knižnica Koloseo z 18. marca 2010.
  Je len na škodu, že sa stáva verejným tajomstvom skutočnosť, že mnohí sudcovia nerešpektujú čl. 154c podľa ktorého o.i. aj Dohovor o ochrane ľudských práv a základných slobôd má prednosť pred domácimi zákonmi ak zabezpečuje väčši rozsah ochrany práv, aj preto je ESĽP zahltený sťažnosťami.
  Je na čase zverejňovať pochybné rozhodnutia aby si verejnosť urobila svoj názor na výkon niektorých sudcov a mohla ich pod tlakom verejnej mienky donútiť k rezignácii.
  www.koloseo.info

Nachádzaš sa tu: Hlavná stránka Dokumenty Externé L.Fila: Plážová spravodlivosť

Kontakt

e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

Naši partneri