Warning: include(/www/s/u/u23979/public_html/plugins/system/p3p/functions.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /www/s/u/u23979/public_html/includes/framework.php on line 4

Warning: include(/www/s/u/u23979/public_html/plugins/system/p3p/functions.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /www/s/u/u23979/public_html/includes/framework.php on line 4

Warning: include() [function.include]: Failed opening '/www/s/u/u23979/public_html/plugins/system/p3p/functions.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php53/share/pear') in /www/s/u/u23979/public_html/includes/framework.php on line 4

Warning: include(/www/s/u/u23979/public_html/backup/components/com_newsfeeds/session.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /www/s/u/u23979/public_html/libraries/import.php on line 2

Warning: include(/www/s/u/u23979/public_html/backup/components/com_newsfeeds/session.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /www/s/u/u23979/public_html/libraries/import.php on line 2

Warning: include() [function.include]: Failed opening '/www/s/u/u23979/public_html/backup/components/com_newsfeeds/session.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php53/share/pear') in /www/s/u/u23979/public_html/libraries/import.php on line 2
Šéf Krajského súdu v Bratislave si štrngal s advokátom Bžánom, ktorý zarába na štáte

Šéf Krajského súdu v Bratislave si štrngal s advokátom Bžánom, ktorý zarába na štáte

| 25. okt 2017 o 15:29 (aktualizované 25. okt 2017 o 16:36) SITA |

Alojz Baránik.(Zdroj: SITA)

Sudca sa k otázke vzťahu s advokátom nevyjadril.

BRATISLAVA. Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská by mala z funkcie odvolať predsedu Krajského súdu v Bratislave Ľuboša Sádovského.

Na tlačovej besede to v stredu vyhlásil poslanec opozičnej SaS Alojz Baránik.

Ten je známy z kauzy predražených právnych služieb, za ktoré má štátna akciová spoločnosť MH Manažment, a. s. vyplatiť jeho advokátskej kancelárii odmenu za spor so spoločnosťou Enel o Vodnú elektráreň Gabčíkovo.

"Očakávame, že Žitňanská situáciu vyhodnotí ako politička, ktorá má záujem o férové a neskorumpované súdnictvo a takýto záujem nepredstiera, ale je jej vlastný. Potom jediným správnym krokom ministerky je odvolanie Sádovského z funkcie predsedu krajského súdu," odkázal Baránik.

Sudca ani advokát nereagovali

Plus 7 dní získal fotografiu, na ktorej sedí sudca v Bžánovej kancelárii a štrngajú si vínovými pohármi. V pozadí sú vystavené rodinné fotografie Radomíra Bžána, na stolíku vidieť zopár fliaš alkoholu.

Sudca pre týždenník reagoval, že nemá potrebu vyjadrovať sa k otázke vzťahu s Bžánom. "Zvolil som právnu cestu riešenia tejto situácie voči vydavateľovi týždenníka. Následne po reakcii vydavateľa poskytnem vyjadrenie na všetky otázky, súvisiace s vecou. Dovtedy sa verejne vyjadrovať už nebudem,“ zdôraznil v stanovisku. Advokát na otázky nereagoval.

Podľa Baránika tiež z článku vyplýva, že majetkové pomery sudcu nezodpovedajú jeho príjmom. "Krajský súd v Bratislave patrí z hľadiska torpédovania spravodlivosti k najhorším," skonštatoval Baránik.

Sádovský v reakcii na medializované informácie uviedol, že sa nemieni v tomto čase vyjadrovať k tendenčným a nepravdivým informáciám.

Otázka majetkových pomerov

Baránik zároveň plánuje otázku majetkových pomerov sudcu predložiť na pôde parlamentného výboru pre nezlučiteľnosť funkcií.

"Ministerka spravodlivosti sa s predsedom súdu Sádovským ešte minulý týždeň v piatok krátko stretla s tým, že v priebehu tohto týždňa očakáva od neho všetky informácie a vysvetlenia k podozreniam," uvádza sa v stanovisku rezortu spravodlivosti s tým, že jeho stanovisko ministerka dostala, rezort ho preskúma a k celej veci sa vyjadrí.

Podľa spomínaného článku sudca vlastní niekoľko nehnuteľností a jeho synovia navštevujú súkromnú školu Cambridge International School, kde ročné školné predstavuje 27 500 eur pre oboch.

Komentujte

0
s podmienkami použitia.
 • Hosť (Dalibor Kotacka)

  Pre pána Bžána, kam to ten svet speje ??
  Myslel som si, že sa zrútil svet, ked som zistil, že psychiater, ku ktorému ma v r. 2009 predviedla polícia (MUDr.Zelman) si po 20 min. rozhovore so mnou vyúčtoval po 3 hodiny aj pre svojho kolegu (MUDr. Vážny ) , ktory ma mal podla zákona vyšetrit, ale nevyšetril.
  K tomu ešte rôzne iné úkony, tiež pre obidvoch !!
  Po tomto prípade s Bžánom mi konečne padol kameñ zo srdca a obom psychiatrom sa verejne ospravedlñujem, ved UKRADLI štátu len zanedbatelné omrvinky !! A ja som sa tym psychicky trápil takmer 10 rokov. Fuj tajfl !!! Čo na tom, že svojim činom vlastne na mña aplikovali psychicky teror, ktory ovplyvnil celú našu rodinu ??? Ja som na tych dobrákov ešte dokonca podal žalobu za podvod, naštastie ju nezávisly sud prostredníctvom "šikovnej" sudkyne zmietol zo stola a vyšší súd tiež.
  Veru, veru, teraz si už hospitalizáciu v niektorom vyberovom ústave naozaj zaslúžim a konečne mám dušu na mieste.

Nachádzaš sa tu: Hlavná stránka Dokumenty Externé Šéf Krajského súdu v Bratislave si štrngal s advokátom Bžánom, ktorý zarába na štáte

Kontakt

Občianske združenie
P.O.BOX 112, 840 05 Bratislava
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Naši partneri