SME: K prieťahom prispel aj Harabin

BRATISLAVA. Pomalé rozhodovanie je jeden z hlavných dôvodov, prečo súdom dôveruje na Slovensku zhruba tretina ľudí. Hlavným kritikom prieťahov v konaní bol aj Štefan Harabin, ktorý ešte ako minister spravodlivosti za HZDS vyhlásil vojnu lenivcom v talári. Ako predseda Najvyššieho súdu však nezabránil tomu, aby tridsiatka spisov vyše pol roka nehľadala sudcu, ktorý by o nich rozhodol.

Čítať celý článok...

Vyšlo na www.sme.sk dňa 6.5.2010

Komentujte

0
s podmienkami použitia.
  • Hosť

    citujem z článku:
    "Dvakrát sa jej v tomto spore zastala aj Sudcovská rada Najvyššieho súdu. Uznala jej námietky, že pridelenie spisov nebolo v poriadku.

    Na vedení Berthotyová aj tak neuspela. Názor rady, ktorá má obhajovať záujmy sudcov, Harabin nerešpektoval. Koncom apríla zmenil rozvrh práce súdu a tridsiatka spisov ostala Berthotyovej. Sudcovská rada s tým už súhlasila."

    ako je niečo také možné, že pán Harabin takto obchádza rozhodnutia ? Nikto ho nemôže za také správanie kritizovať, potrestať, alebo toto rozhodnutie napadnúť ? Kde to sme ?

Nachádzaš sa tu: Hlavná stránka Dokumenty Externé SME: K prieťahom prispel aj Harabin

Kontakt

e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

Naši partneri