Šéfka Najvyššieho súdu považuje Harabinovo konanie za neštandardné

Predsedníčka

| aktuality.sk | dnes, 12:55 | Domáce správy |

Predsedníčka Najvyššieho súdu Daniela Švecová, Zdroj: TASR

Daniela Švecová vyhlásila, že senát, ktorý rozhoduje o mafiánskycch vraždách, bol zostavený zákonným spôsobom.

Predsedníčka Najvyššieho súdu (NS) SR Daniela Švecová považuje konanie sudcu Štefana Harabina za neštandardné a smerujúce k zmareniu pojednávania vo veci obzvlášť závažného trestného činu. Reagovala tak na jeho trestné oznámenia v kauze mafiánskych vrážd.

„Čo sa týka zloženia senátu, ktorý rozhoduje v trestnej veci Lališ a spol., jednoznačne treba skonštatovať, že tento senát je zložený zákonným spôsobom a v súlade s rozvrhom práce NS SR na rok 2018. Trestné oznámenie zo strany sudcu Harabina považuje za nedôvodné,“ uviedla hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

Viacero trestných oznámení

Člen trojčlenného senátu NS SR Harabin podal v utorok (12.6.) v kauze mafiánskych vrážd, z ktorých je obžalovaný Róbert L., alias Kýbel, viacero trestných oznámení.

Podáva ich napríklad na senát NS SR, prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP), senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku a okrem iného aj na predsedníčku NS SR Danielu Švecovú. Podľa Harabina je senát, ktorý rozhoduje vo veci Kýbla, nezákonný.

Predseda senátu okamžite poukázal na fakt, že ide o neštandardný postup, keď člen senátu dáva právny výklad a podáva trestné oznámenie počas verejného zasadnutia. Dozorujúci prokurátor ÚŠP uviedol, že na Harabina reagovať nebude. To dovtedy, dokiaľ vo veci nebude rozhodnuté. Hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková rovnako uviedla, že tento súd sa nebude vyjadrovať.

 

Komentujte

0
s podmienkami použitia.
  • Žiadne komentáre
Nachádzaš sa tu: Hlavná stránka Dokumenty Externé Šéfka Najvyššieho súdu považuje Harabinovo konanie za neštandardné

Kontakt

e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

Naši partneri