Premiéra filmu V HMLE sa posúva o pár mesiacov

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt hmla"| Zuzana Golianová, PR manažérka filmu V HMLE | 5. február 2020, Bratislava |

TLAČOVÁ SPRÁVA

Filmárka Zuzana Piussi, ktorá sa už dávnejšie zaoberá témou justície, jej aktuálnemu stavu a dôvodom zlyhávania, sa rozhodla odložiť premiéru nového dokumentu V HMLE s podtitulom “slovenské cesty k spravodlivosti”. Režisérka odkrýva tému, na ktorú je potrebné viac času a tiež nové súvislosti, ktoré môže priniesť až situácia v spoločnosti po voľbách. Dátum novej premiéry zatiaľ stanovený nie je. 

             „Pôvodne som chcela pustiť film pred voľbami, aby podporil tému očisty justície, debatovať o týchto témach je dôležité. Film sa natáčal v priebehu pol roka a niektoré jeho línie sa nepodarilo uzavrieť, je nutné film dotáčať aj po voľbách. Do predvolebnej diskusie o justícii chcem ponúknuť ukážku z filmu V Hmle,“ povedala k aktuálnej situácii Zuzana Piussi.

Filmárka sa problémami bezprávia v právnom štáte zaoberala už v roku 2011 v dokumente Nemoc tretej moci, ale ani po uplynutí ďalších deviatich rokov nedošlo vo vnútri justície k zásadným zmenám a to sa týka aj vnímania jej dôveryhodnosti a nezávislosti verejnosťou.

Pred pár dňami dali filmári ich zatiaľ poslené dokumety k dispozícii online.

Zuzana Piussi svojou tvorbou prináša odvážny a originálny pohľad na javy a dianie v spoločnosti; okrem iných sú to filmy: Nemoc tretej moci (2011), Krehká identita (2012) a filmy  z ostatného obdobia: Obliehanie mesta (2019), ktorý na kremnickom prípade támatizuje všeobecné aspekty zápasu komunít s veľkými ťažobnými zámery a Univerzizity a sloboda (2019) o patológiach v priestore univerzít v čase masifikácie a komercionalizácie vzdelania, posledné dva vytvorila spolu s Vítom Janečkom. Vlani odpremiérovala aj film Ukradnutý štát, ktorý sa snaží odkývať mechanizmy, ktoré vytvárajú kauzy a posuny informácií.

Komentujte

0
s podmienkami použitia.
  • Žiadne komentáre
Nachádzaš sa tu: Hlavná stránka Dokumenty Externé Premiéra filmu V HMLE sa posúva o pár mesiacov

Kontakt

e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

Naši partneri