Dvom advokátom, ktorí si vymenili s Kočnerom stovky správ, pozastavili výkon advokácie

David Lindtner| aktuality.sk |16.7.2020 | tasr |

David Lindtner, Zdroj: TASR

Predsedníctvo Slovenskej advokátskej komory (SAK) vo štvrtok pozastavilo výkon advokácie dvom advokátov s iniciálami E. T. M. a D. L.

Komora zároveň vyčiarkla zo zoznamu advokátov advokátku S. P. odsúdenú za trestný čin. TASR o tom informovala hovorkyňa SAK Alexandra Donevová.

Podľa našich informácií má ísť o Evu Timár Myjavcovú a Davida Lindtnera. Obaja si písali s Marianom Kočnerom, ktorý je neprávoplatne odsúdený v kauze falšovania zmeniek TV Markíza a tiež obvinený z vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice. 

„Po doručení potrebných podkladov od orgánov činných v trestnom konaní a samotných advokátov o vznesení obvinenia z trestného činu a zamietnutí sťažnosti proti jeho vzneseniu, ako aj ich osobnom vyjadrení pozastavila komora výkon advokácie dvoch advokátov s iniciálami E. T. M. a D. L.,“ uviedla hovorkyňa. V ďalších dvoch prípadoch predsedníctvo komory nepristúpilo k pozastaveniu výkonu advokácie.

SAK môže pozastaviť výkon advokácie tomu, proti komu sa začalo trestné stíhanie za trestný čin do právoplatného rozhodnutia veci.

Timár Myjavcová bola správkyňou konkurznej podstaty v prípade firmy Gapeja, ktorá súvisí s kauzou Glance House. Riadila aj konkurz firmy Welten, kde je Kočner obvinený pre golfový areál v Báči.

Myjavcová skončila v polovici marca v rukách polície, keď si vyšetrovací tím Hmla počas razie Búrka prišiel po 13 sudcov a 6 ďalšich ľudí, ktorí sa mali podieľať na manipulovaní súdnych procesov. Timar Myjavcovú obvinili zo zločinu zasahovania do nezávislosti súdu.

David Lindtner bol ešte donedávna predsedom Okresného súdu Bratislava 3. Aktuality.sk už informovali, že Lindtner má pozoruhodný majetok.Podľa zistení Aktuality.sk vlastní spolu s manželkou rozsiahly dom s pozemkom v Rakúsku. Vo svojom majetkovom priznaní však uvádza, že ide o vidiecku chalupu.

Obaja si s Kočnerom vymenili cez Threemu stovky správ.

Predsedníctvo komory malo rozhodovať vo veci pozastavenia výkonu advokácie ešte jedného advokáta, ktorý však vo štvrtok komore doručil rozhodnutie Generálnej prokuratúry SR o zrušení obvinenia.

„Tak, ako v tomto prípade, bude komora aj v ostatných prípadoch posudzovať aktuálny stav trestných vecí vedených voči advokátom a v prípade zmeny môže znovu rozhodnúť o pozastavení výkonu advokácie alebo zrušiť svoje rozhodnutie,“ uviedla Donevová.

Komentujte

0
s podmienkami použitia.
  • Žiadne komentáre
Nachádzaš sa tu: Hlavná stránka Dokumenty Externé Dvom advokátom, ktorí si vymenili s Kočnerom stovky správ, pozastavili výkon advokácie

Kontakt

e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

Naši partneri