Stručná genéza prípadu sťažnosti na ESLP

Genéza prípadu našej sťažnosti je nasledujúca:

  • začiatkom januára 2010 sme podali sťažnosť na Európsky súd pre ľudské práva (ESLP),
  • začiatkom februára 2010 nám bol doručený list ESLP informujúc nás v slovenskom jazyku, že naša sťažnosť sa pripravuje na preskúmanie Súdom s termínom cca marec - apríl 2010 a boli sme vyzvaní na zaslanie nových dôležitých skutočností v danej veci,
  • začiatkom marca 2010 sme na základe uvedených pokynov doručili na ESLP list označený ako "Nové skutočnosti".
  • v tomto období sme však dostali list v anglickom jazyku v rozsahu prekračujúci jednu stranu so stručným konštatovaním, že naša sťažnosť (application) nebola ESLP koncom februára 2010 prijatá. Vzhľadom na rozpor medzi 1. a 2. listom ESLP sme zvažovali, či ESLP sa týmto druhým listom vyjadril alebo nevyjadril iba k našej požiadavke na urýchlené prejednanie sťažnosti.
  • začiatkom apríla nám ESLP potvrdil, že nielen požiadavka na urýchlené prejednanie sťažnosti ale aj samotná sťažnosť nebola ESLP prijatá.


V prílohe sú priložené jednotlivé listy z ESLP tak, ako nám boli obyčajnou poštou zaslané.

 

 

 

Komentujte

0
s podmienkami použitia.
  • Hosť

    Mam skusenosť,že by bolo treba zobrať na disciplinárne konanie ďaleko viac sudcov, resp. sudkýň napr. v Nitre sudkyňa vydala rozhodnutie,hoci vo veci bola zaujatá tak,že telefonovala z exmanželkov, počas konania, ako rozhodne a čo má hovoriť.Odišla síce z okres. súdu, ale dnes robí na Krajskom súde.

Nachádzaš sa tu: Hlavná stránka Dokumenty Zoj Stručná genéza prípadu sťažnosti na ESLP

Kontakt

e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

Naši partneri