Disciplinárna vec sudcu Juraja Babjaka - ďalšie pokračovanie

Keďže moja disciplinárna vec sa stala predmetom verejného záujmu, verejnosť som doposiaľ o jej priebehu informoval.

            Medzičasom došlo k jej právoplatnému skončeniu. Pretože podľa môjho názoru, konaním a rozhodnutím odvolacieho disciplinárneho súdu došlo k porušeniu môjho základného ústavného práva na súdnu ochranu  a o ústavnú ochranu sa musím obrátiť na Ústavný súd Slovenskej republiky, mám zato, že aj o tomto pokračovaní v disciplinárnej veci má byť verejnosť informovaná.

            Pripájam preto ústavnú sťažnosť, ako aj relevantné dokumenty, ktoré jej predchádzajú.

 

V Banskej Bystrici, 23.4.2013

Juraj Babjak

sudca Krajského súdu

v Banskej Bystrici

Prílohy:
Stiahnuť tento súbor (Odvolanie.doc)Odvolanie.doc[ ]72 Kb
Stiahnuť tento súbor (R-14-12-11.pdf)R-14-12-11.pdf[ ]945 Kb
Stiahnuť tento súbor (R-21-1-13.pdf)R-21-1-13.pdf[ ]1391 Kb
Stiahnuť tento súbor (R-31-10-11.pdf)R-31-10-11.pdf[ ]3819 Kb
Stiahnuť tento súbor (US-finálna.doc)US-finálna.doc[ ]127 Kb

Komentujte

0
s podmienkami použitia.
 • Hosť (jarda)

  Vážim si Vás, robíte ozaj veľa pre scivilizovanie SK súdnictva. Úprimná vďaka.

 • Hosť (Milada Horáková)

  Pán sudca,jeho ctihodnosť.Poctivo a s pokorou vyznávať ako samozrejmosť cit pre spravodlivosť v profesnom i osobnom živote.

 • Hosť (Peter)

  Zo stránky ústavného súdu som zistil, že o predmetnej sťažnosti Juraja Babjaka doposiaľ nebolo rozhodnuté doposiaľ aj keď už prešli tri roky. Opravte ma ak sa mýlim.

 • Hosť (Neliečený dement z Colorada)

  Odpoveď na: Peter

  Možno bola jeho "sťažnosť" spomalená mojimi sťažnosťami a podanou žalobou v r. 2014. Tento "ctihodný" sudca je obyčajný klamár a podvodník a nič na tom nezmení ani fakt, že zakladal ZOJ-ku, veď nejaký ten ochranný plášť si bolo treba zadovážiť. Asi s tým idem poriadne niekomu na nervy, veď aj sudca Hrubala ma Emailom požiadal ,aby som "skončil" s mojimi príspevkami do ZOJ-ky. Na moju otázku čo urobí, ak neskončím , ešte neodpovedal. Jeho "dobrá rada" naháňa strach a hrôzu z minulého režimu !!!
  Ale, vrátim sa k Babjakovi.: tento "dobrák" sudca a isteže i fantastický kamarát a kolega svojich súputníkov pohotovo v opravnom Uznesení KS B.Bystrica "zaskočil " a nahradil sudcu, ktorý bol manželom sudkyne, ktorá ma protizákonne vzala do väzby a ktorý moju nezákonnú väzbu potvrdil. Súd to vysvetlil ako "pisársku chybu" a zvláštne na veci je a bolo, že si túto "chybu" nevšimla ani zapisovateľka za "správnosť", ani manželka na nižšom súde, ktorá mi kópiu poslala do väzenia, ani moji súdom pridelení právnici !!
  Všimol som si to iba JA-človek označený týmto postkomunistickým gestapáckpo-eštebáckym režimom za duševne chorého občana, čím sa potvrdilo aj zneužívanie psychiatrie súdmi. Najzvláštnejšia vec však je, že posledná veta kontroverzného Uznesenia (Deáková-Deák) znie, že sťažnosť proti Uzneseniu je neprípustná !!! Do akej miery, alebo ako ďaleko môže súd zájsť pri použití práva na opravu tzv. pisárskej chyby, ak na ňu neprišiel samotný súd ??? Prečo neodpovie priamo JUDr. Babjak ??? Alebo nepodá trestné oznámenie na ochranu osobnosti, veď to sudcovia priam milujú. Verím, že Američania by mu boli nápomocní !!
  Pritom , Najvyšší súd SR sa vyjadril v odpovedi na moje dovolanie proti väzbe, že je neprípustné, z čoho vyplýva,že proti nezákonnej väzbe sa nemožno dovolať spravodlivosti. Nuž, justícia SR , máte poriadny bordel v zásadných veciach.

 • Hosť (Peter)

  Bolo alebo nebolo rozhodnuté o ústavnej sťažnosti pána sudcu Babjaka?

Nachádzaš sa tu: Hlavná stránka Dokumenty Disciplinárne konania Disciplinárna vec sudcu Juraja Babjaka - ďalšie pokračovanie

Kontakt

e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

Naši partneri