Uznesenie súdnej rady Slovenskej republiky, dňa 6.10.2009

SÚDNA RADA SLOVENSKEJ REPUBLIKY
II volebné obdobie

648

UZNESENIE

SÚDNEJ RADY SLOVENSKEJ REPUBLIKY

zo 6. októbra 2009

 

 

Súdna rada Slovenskej republiky

po prerokovaní Výzvy skupiny sudcov z 26.9.2009 s analýzou súčasných pomerov v slovenskej justícii a prehlásenie Päť viet zaslané na vedomie, na svojom 35. zasadnutí

p o v a ž u j e   „V ý z v u“

za vťahovanie justície do politiky; jej signatármi je 5,73 % sudcovského zboru.

Predložená výzva nie je motivovaná snahou zlepšiť situáciu v súdnictve, ale vyjadruje neuspokojené osobné ambície niektorých autorov vrátiť sa do svojich funkcií, odvrátiť hrozbu možných sankcií zo strany disciplinárnych senátov a cez politiku zvrátiť súčasné smerovanie vedúce k posilneniu právomoci Súdnej rady Slovenskej republiky.

Súdna rada SR je otvorená vecnej diskusii s ktorýmkoľvek sudcom Slovenskej republiky, vo vzťahu k otázkam smerujúcim k posilneniu sudcovskej nezávislosti.

JUDr. Štefan  H a r a b i n
p r e d s e d a
Súdnej rady Slovenskej republiky

Overovateľ:
Doc. JUDr. Mária Bujňáková, CSc.

Komentujte

0
s podmienkami použitia.
  • Hosť

    a pod toto sa podpisal clovek, ktory bol nominantom HZDS

  • Hosť

    Ako to vyplýva zo zápisnice zo zasadania súdnej rady, za uznesenie s uvedeným obsaho hlasovalo jednohlasne všetkých 17 prítomných čenov.Súdna rad je však ústavný orgán a jej uznesenia majú/mali by mať/ v justícii,v spoločnosti vyváženú vypovedaciu hodnotu.Uvedným záverom by mala predchádzať hlboká analýza skutočností prezumujúcich takéto poznanie. Uvedené uznesenie,bez poznania naznačeného, nesvedčí o úprimnom záujme počúvať iný názor,vyhodnotiť ho v snahe o spoločnú vec. Uznesenie bude vnímné ako prázdne vyhlásenie predstaviteľov súdnej moci.

Nachádzaš sa tu: Hlavná stránka Dokumenty Zoj Uznesenie súdnej rady Slovenskej republiky, dňa 6.10.2009

Kontakt

e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

Naši partneri