Sudcu trestajú za list prezidentovi

vyšlo v denníku SME - Korzár dňa 21.10.2009

Tým, že Stanislav Sojka využil právo občana stažovať sa hlave štátu, porušil sudcovskú etiku. Disciplinárny súd včera svojím verdiktom zaskočil aj prezidenta.

Čítať celý článok...

Záverečná reč navrhovateľa Jozefa Soročinu

Záverečná reč Allana Böhma (zastupoval sudcu Sojku)

zdroj: Aliancia fair-play

 

Komentujte

0
s podmienkami použitia.
 • Hosť

  Odkazujem ostatným sudcom, aby si spomenuli prečo sa chceli stať sudcami. Bolo to iba pre plat alebo pre možnosť rozhodovať o ostatných , či to bolo pre pre niečo iné ? Ak ste sa chceli stať osobami, ktoré nesmú verejne povedať , ani vyjadriť ,z dôvodov akéhosi pokriveného výkladu profesionálnej sudcovskej etiky, svoj názor na nič , nesmú napísať list inému ústavnému činiteľovi, dokonca sa nesmú vyjadriť ani ku svojmu u pracovnému zaradeniu a ak ste chceli byť iba výkonnými automatmi na rozhodovanie a príležitostne rozhodovať aj podľa vonkajšieho odporučenia , usmernenia,len, aby ste mali istotu, že budete mať svoj stabilný plat, tak ste milí sudcovia skoro v cieli.

 • Hosť

  Na školách sa neučí morálka, a to už vôbec nie na tých socialistických.
  Momentálne mám pocit, že by bolo lepšie keby súdnictvo roboli tie storje.

 • Hosť

  do akej miery sa dá morálke naučiť. Dá sa naučiť slšnosti? Iste, do určitej miery. Ale podstatné je aj to, ako je človek vybavený už prírodou. Dril veľa nezmôže a dohováranie tak ist, ak proti Vám stojí niekto s úplne inou mentálnou výbavou. Takže najprv treba dôkladne vyberať a potom užiť. Aby všetko dopadlo na úrodnú pôdu.

Nachádzaš sa tu: Hlavná stránka Dokumenty Disciplinárne konania Sudcu trestajú za list prezidentovi

Kontakt

e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

Naši partneri