Odpoveď Š. Harabina na list M. Gavalca

Predseda
Najvyššieho súdu Slovenskej republiky
V Bratislave 9. novembra 2009 číslo: KP 274/2009

Vážený pán predseda,
plne súhlasím s názorom, že byt' členom sudcovského stavu je aj pre mňa česť a poslanie ako to uvádzate v liste z 20. októbra 2009.

 

Prepáčte, ale z objektívnych dôvodov neviem reagovať' na Vaše úvahy. Práca sudcu je založená okrem iného na presnosti a dôkladnosti. V predmetnom liste ste neuviedli číslo a dátum vydania periodika na, ktoré sa odvolávate na strane 2, druhy odsek, 8 - 9 riadok.

Link na spominaný článok...

V časopise Týždeň v minulosti boli preukázateľne zverejnené nepravdivé informácie nie len o mojej osobe, ale aj o generálnom prokurátorovi Slovenskej republiky Dobroslavovi Trnkovi a predsedovi trestného senátu Najvyššieho sudu Slovenskej republiky Štefanovi Minárikovi, preto nebudem mrhať svojim časom, aby som si ničil zdravie a hľadal v niektorom z vydaní tohto časopisu Vami uvedené informácie a podroboval ich analýzam. Nie ste prvou osobou, ktorá ma upozornila na negatívne a hlavne nepravdivé články o súdnictve a prokuratúre v danom periodiku.

Podľa môjho názoru je pod úroveň slušného občana zaoberať sa informáciami zverejnenými v predmetnom periodiku, pretože to by som nemohol robiť nič iné len brániť si svoju česť všetkými právne dostupnými prostriedkami.

Záverom zdôrazňujem, že osobne proti Vám nič nemám. Budem veľmi rád, ak si doplníte poznatky zo správneho práva, keď píšete podania na iné orgány. Rovnako plne chápem Vaše sklamanie z nenaplnených ambícii a snov o kariére na medzinárodnom fóre. Verte mi, že nemám žiaden podiel na Vašom neúspechu.

S úctou

podpis-harabina

 

Vážený pán
Miroslav Gavalec
predseda senátu
Najvyššieho súdu SR
Bratislava

Komentujte

0
s podmienkami použitia.
 • Hosť

  Mne to pripadá ako keď sme sa deti hrali a kamarát nám povedal: ty si ale hlúpy, keď si toto urobil...
  A odpoveďou mu bolo: Veď ani Tvoja babka nevie korčuľovať.
  Ale vtedy sa to dalo ospravedlniť našou "detskosťou". Ale toto je iný level, toto je detinskosť.

 • Hosť

  je to nieco uplne ine...nemam na to slov...

 • Hosť

  Môžem len súhlasiť s tým babkiným korčuľovaním. Ale na druhej strane by som, aspoň ako profesionál, ocenil snahu, predpokladám že celého kolektívu civilných odborníkov, ponúknuť slušnú odpoveď jednému sudcovi, ktorého jediným nedostatkom v súčasnosti je, že je, je sudcom a okrem toho má ukončené aj technické vzdelanie. Takže - na vykorčuľovanie z problémov.

 • Hosť

  Odpoveď na:

  Pán Gavalec, vykorčuľovať sa dá, ale doba je zlá (ledy tají) a korčuľovať na tenkom ľade je ťažké a nebezpečné. Neviem viac urobiť ako Vám držať palce.
  A mimo rečou, napísal som článok ohľadom bojovania proti Ficovi (http://repka.blog.sme.sk/c/210954/Proti-Ficovi-Co-Uz-nie.html), kde dávam do pozornosti, že už nebudem bojovať PROTI, ale zamerám sa na boj ZA.
  Asi aj v súdnictve je potrebné bojovať ZA niečo, nie PROTI niekomu.

 • Hosť

  "Za" je lepšie ako "proti". A načo bojovať. Stačí neochvejne stáť na strane pravdy a spravodlivosti.

 • Hosť

  Pravda a spravodlivosť je zásadná vec nemožno s ňou nijako kalkulovať!

Nachádzaš sa tu: Hlavná stránka Dokumenty Zoj Odpoveď Š. Harabina na list M. Gavalca

Kontakt

e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

Naši partneri