Katarína Javorčíková:List podpredsedovi NRSR M.Čížovi

Dňa 26.10.2009

Vážený pán podpredseda Národnej rady Slovenskej republiky,

v relácii Téma dňa televízie TA3 dňa 22.10.2009 ste v rozhovore s redaktorkou N. Gubkovou uviedli viaceré výroky smerujúce voči osobám sudcov, ktorí sú signatármi dokumentov Päť vietVýzvy sudcov  zo dňa 26.9.2009. Okrem iného ste uviedli, že „proti sudkyni, tuším Javorčíková sa volá, no to sme sa dozvedeli len včera, že podal pre podozrenie z úplatku trestné oznámenie pán Langoš, ktorý asi nebude z tábora pána bývalého ministra spravodlivosti“.Tieto výroky navodzujú záver, že bezúhonnosť mojej osoby ako sudkyne je značne spochybnená podozrením z prijatia úplatku, pre ktoré na mňa podal pán Ján Langoš trestné oznámenie.

 

Vaše výroky sa nezakladajú na pravde a predpokladám, že ste vychádzali z nesprávnych informácií. Pán Langoš na tlačovej konferencii s médiami dňa 1. júna 2000 síce uviedol, že na mňa v tento deň podal trestné oznámenie pre podozrenie z trestného činu prijatia úplatku, avšak takéto konanie nikdy nepreukázal a ja som v súvislosti so žiadnym trestným oznámením nebola nikdy preverovaná.

Preukázateľná je naproti tomu skutočnosť, že ja osobne som už dňa 2. júna 2000 podala na pána Langoša trestné oznámenie pre trestný čin ohovárania a následne aj žalobu na ochranu osobnosti. Toto súdne konanie v merite veci nebolo nikdy ukončené následkom tragického úmrtia pána Langoša.

Ak by aj podanie trestného oznámenia bolo pravdivé, samotná táto skutočnosť nikoho neoprávňuje na škandalizovanie a spochybňovanie dotknutej osoby, pokiaľ jej vina nie je preukázaná a potvrdená právoplatným rozhodnutím súdu, čo ako právnik nesporne dobre ovládate.

Ste verejne známou osobou vo vysokej štátnej funkcii, ktorá požíva vážnosť a autoritu, a Vaše výroky prezentované verejne prostredníctvom televízie sú tak nesporne spôsobilé výrazne poškodiť moju povesť a spochybniť moju bezúhonnosť, ktorá je podmienkou výkonu funkcie sudcu.

Touto formou, si vás preto dovoľujem požiadať, aby ste svoje výroky dementovali a verejne sa mi ospravedlnili. Inak budem nútená zvážiť podanie súdnej žaloby na ochranu osobnosti.

K osobám sudcov, ktorí sú signatármi vyššie uvedených dokumentov, ste v médiách  uviedli aj to, že sú voči nim vedené veľmi závažné disciplinárne konania a ide o bývalých súdnych funkcionárov. Pre Vašu objektívnu informovanosť si Vás dovoľujem oboznámiť s tým, že zo 115 signatárov je viac ako ¾ sudcov, ktorí nikdy nevykonávali žiadnu funkciu štátnej správy súdov a disciplinárne stíhaných bolo 9 sudcov (z toho voči 2 už bolo disciplinárne konanie skončené).

S úctou

JUDr. Katarína Javorčíková
sudkyňa Krajského súdu v Bratislave


 

Komentujte

0
s podmienkami použitia.
  • Žiadne komentáre
Nachádzaš sa tu: Hlavná stránka Dokumenty Zoj Katarína Javorčíková:List podpredsedovi NRSR M.Čížovi

Kontakt

e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

Naši partneri