Language Switcher

Vyberte váš jazyk

V rozhovore so sudcom Filipom Demom na tému etiky vo vyjadrovaní sudcov  a limitov slobody ich prejavu sa bližšie dozviete o jej názoroch:

  • je smutným obrazom slovenského súdnictva, že napriek prijatým Zásadám etiky sudcov a výkladu k limitom slobody prejavu sudcov, sú stále prítomné vážne excesy vo verejných vyjadreniach sudcov,
  • oceňujem, že sudcovská rada a predseda okresného súdu riešili nevhodné vyjadrenia sudcu, pôsobiaceho na ich súde, vo vzťahu k prezidentke Slovenskej republiky a nepostavili sa k tomu alibisticky,
  • ak by si niektoré e-mail-y v hromadnej justičnej komunikácii sudcov prečítala verejnosť, nevidela by rozdiel medzi nevyberaným slovníkom politikov a rešpekt  verejnosti k sudcom by sa ešte viac prepadol.

https://on.soundcloud.com/xwPk6

Na našej webovej stránke používame cookies. Niektoré z nich sú nevyhnutné pre fungovanie stránky, zatiaľ čo iné nám pomáhajú zlepšovať túto stránku a používateľské prostredie. Môžete sa sami rozhodnúť, či chcete cookies povoliť alebo nie. Upozorňujeme, že pri odmietnutí možno nebudete môcť využívať všetky funkcie stránky.