Language Switcher

Vyberte váš jazyk

Sudca Pavel Rohárik je predsedom Okresného súdu v Banskej Bystrici, ktorý je najväčším okresným súdom na Slovensku. V minulosti bol prezidentom Združenia sudcov Slovenska. Z rozhovoru, ktorý s ním viedol sudca Filip Demo, sa dozviete o jeho riadiacej práci, profesionálnej kariére a názoroch na súčasné dianie v justícii:

  1. Nie som žiadnym šéfom, medzi vnímaním predsedov jednotlivých súdov je značný rozdiel.
  2. Dnes nie je problém s tým, že by sudkyne a sudcovia neboli na dobrej odbornej úrovni, ale väčšina z nich bohužiaľ nevidí za okraj svojho pracovneho stola.
  3. Aj mladej generácii sudcov chýba noblesa a veľkorysosť v uvažovaní nad výkonom svojej funkcie.
  4. Reakcia časti sudcov k prieskumu Transparency International Slovensko, ktorí sa cítia dotknutí, dáva prieskumu väčší význam ako v skutočnosti má. Je správne ak sa na to reaguje vecne, ale nemalo by sa z toho robiť politikum.

https://soundcloud.com/user-24772029/rozhovor-s-predsedom-okresneho-sudu-v-banskej-bystrici-pavlom-roharikom?si=683cb01a30e14481953c744edec38db2&utm_source=clipboard&utm_medium=text&utm_campaign=social_sharing

 

Na našej webovej stránke používame cookies. Niektoré z nich sú nevyhnutné pre fungovanie stránky, zatiaľ čo iné nám pomáhajú zlepšovať túto stránku a používateľské prostredie. Môžete sa sami rozhodnúť, či chcete cookies povoliť alebo nie. Upozorňujeme, že pri odmietnutí možno nebudete môcť využívať všetky funkcie stránky.